Wielotysięczne wygrane w kasynie online? Uwaga na oszustów!
– Współpraca WIEiK z wiodącymi wykonawcami wielkopowierzchniowych farm PV, takimi jak Grupa ALSEVA, daje szerokie możliwości rozwoju, zarówno w zakresie kształcenia, jak i wspólnych projektów czy prac badawczych. Dostęp do parametrów pracy oraz aspektów eksploatacyjnych farm PV stanowi cenne źródło informacji dla zaawansowanych analiz pracy farm i ich współpracy z systemem elektroenergetycznym – tłumaczy dr hab. Dariusz Borkowski, prof. PK – prodziekan ds. Organizacyjnych i współpracy z przemysłem na WIEiK.
Konferencja w Zadarze na temat umiędzynarodowienia szkół wyższych z udziałem PK
- Jest to pierwsza konstrukcja tego rodzaju, która znacząco się przyczyni do rozwoju nauk związanych z lotnictwem na naszej uczelni.
- Po zainicjowaniu reakcji materiał zaczyna utwardzać się na drodze samonapędzającej się reakcji termicznej, akcelerowanej przez ciepło zachodzącej reakcji – wyjaśnia doktorant PK, pracujący pod opieką naukową prof. Joanny Ortyl w zespole Ortyl Phtoto Lab.
- Makler musi zgłosić chęć przystąpienia do specjalnego egzaminu, wysłać tam swoje zgłoszenie i następnie zdać egzamin, który daje mu uprawnienia maklerskie.
Na swoim koncie ma już wiele sukcesów w tym m.in. Liczne medale na Międzynarodowych Wystawach Wynalazków, Tytuł Finalisty w konkursie Studencki Nobel w kategorii Nauki Przyrodnicze i Energetyka oraz tytuł Laureata Konkursu Kół Naukowych KOKON w kategorii Innowacje i Nowe Technologie. Magdalena Bańkosz jest także współautorką ponad 30 publikacji naukowych i 3 zgłoszeń patentowych. Studentki swoja przygodę z MedBiz Innovations Program rozpoczęły już w lutym br. W ramach programu został im przydzielony mentor. Był nim Piotr Pyszkowski, współzałożyciela firmy Tequma AG.
Praca w salonie Play i N – Radzymin
Zł zdobył Piotr Mazur, student Wydziału Architektury PK. Jury przyznało także II i III nagrodę, trzy wyróżnienia oraz nagrodę specjalną. 30 stycznia na targowej scenie o systemie OZE, który pokrywa zapotrzebowanie na ciepło i chłód dla budynków mieszkalnych opowiadał prof. dr hab. Paweł Ocłoń z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki. Na stoisku w Strefie Nauki i Startupów uczestnicy targów mogli dowiedzieć się jak spełnić wymagania zeroemisyjnego i autonomicznego systemu energetycznego oraz wykorzystać słońce jako główne źródło produkcji energii elektrycznej.
– Generalna Dyrekcja i Politechnika Krakowska od lat współpracują na wielu polach i wymieniają doświadczenia w różnych obszarach. Wielu naszych pracowników to absolwenci tej uczelni. Dzięki porozumieniu będziemy mogli zacieśnić współpracę i lepiej ją ukierunkować. Nasza kooperacja niesie korzyści dla studentów, naukowców, GDDKiA, a przede wszystkim dla kierowców i Małopolan – dodaje Maciej Ostrowski, Dyrektor Oddziału GDDKiA w Krakowie. Politechnika Krakowska dołączyła do eksperckiej pomocy dla gmin i mieszkańców regionów dotkniętych powodzią.
Trzeba więc zacząć prace już teraz, bo elektrownię jądrową buduje się co najmniej 10 lat. Elektrownie jądrowe często przedstawiane są jako źródło „taniego prądu”. Czy Polska potrzebuje tego typu rozwiązań i czy są one bezpieczne? Osoby poszukujące odpowiedzi na te i inne pytania zachęcamy do lektury wywiadu z prof. dr. hab. Janem Talerem, który ukazał się w serwisie naukawpolsce.pl. Rozmowę z kierownikiem Katedry Energetyki na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej przeprowadził red.
Centrum Monitoringu Wolności Prasy
Obejmuje ona grupę technologii związanych z wytwarzaniem, transportem, przechowywaniem i wykorzystywaniem wodoru w celach energetycznych, m.in. Dr Marcin Wątorek z Politechniki Krakowskiej pracował w projekcie na stanowisku post-doca przez trzy lata. – Byłem główną osobą odpowiedzialną za analizę i poszukiwanie zależności z dużego zbioru danych z badań EEG i fMRI, zebranych w ramach badania osób ze zdiagnozowanym stwardnieniem rozsianym we wczesnym stadium oraz grupy kontrolnej. Prof. Sładek ma nadzieję, że powstanie Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych będzie sprzyjać technologicznemu rozwojowi polskiego przemysłu, zwłaszcza branży lotniczej, energetycznej, optycznej, elektronicznej. Projekt otwarty jest na współpracę z innymi instytucjami naukowymi w całym kraju, w tym z Uniwersytetem Jagiellońskim i Akademią Górniczo-Hutniczą. Dla konsorcjantów bardzo ważna jest również współpraca z Głównym Urzędem Miar (a gra plinko szczególnie Świętokrzyskim Kampusem Laboratoryjnym GUM w Kielcach) oraz Klastrem Metrologicznym.
W Republice Korei, Szwajcarii i Chorwacji. Została laureatką Konkursu Kół Naukowych w kategorii „Innowacje i Nowe Technologie”. W roku 2019 – finalistka konkursu Studencki Nobel w kategorii „Nauki Przyrodnicze i Energetyka”. W projekcie uczestniczy zespół naukowców z różnych dziedzin, takich jak chemia, biochemia, biologia i farmakologia.